Filosofické eseje a citáty


"Peníze, úspěch, sláva - k čemu to je, když nevím, kdo jsem?"

 

Úvaha o úvahách

Mezi lidmi je spousty pravd, polemik nebo názorů. Jednomu se mohou zdát nesmyslné a jiný v nich zase vidí hluboký smysl. Proto i my si pokládáme otázku, jestli není už náhodou svět nějak moc přesycen pravdami, názory a různými polemikami? Věřím, že i zde bychom našli různé odpovědi.

"Za každým názorem a polemikou se schovává prosazení vlastní pravdy."
Milan Studnička

Jelikož vzděláváme lidi, rozhodli jsme se, že smyslem této sekce bude jen oblast úvah a obyčejné hledání pravdy v daném tématu. Kdokoli nám může poslat své zamyšlení nad životem. Pokud nebude prosazovat svou osobní pravdu nebo ukřivděnost a nebude používat vulgární slova, rádi jeho myšlenky zveřejníme. Byli bychom rádi, kdyby nás duchem těchto úvah provázela prastará myšlenka, která má i v současném moderním světě své oprávněné a smysluplné místo:

"Piš, mluv a chovej se tak, jak bys chtěl, aby psali, mluvili a chovali se i ostatní k tobě."
Milan Studnička

Člověk by měl dostat možnost si uvědomit, že co je pravda pro jednoho, nemusí být pravdou pro druhého. Až ve chvíli, kdy se lidé rozhodnou pravdu hledat a společně se na ní svobodně shodnou, teprve tam se zrodí pravda, která je pro všechny stejná - a tudíž pravdivá.

Filosofické eseje a citáty

Citáty

Psychologické eseje a zamyšlení

Vzhledem k tomu, že lektor Mgr. Milan Studnička zahájil studium psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, nabízíme k nahlédnutí i jeho úkoly a zamyšlení nad těmito zajímavými tématy:

 

Lepší firma s.r.o.

Vinohradská 2029/124, 130 00 Praha - Vinohrady, kurzy@lepsi-firma.cz